مجروح شدن ۵ دانش‌آموز با انفجار مین در منطقه پاکسازی شده

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: حوالی ساعت ۱۷ روز یکشنبه ‌۱۱ اسفند به دلیل انفجار مین عمل نکرده و برجای مانده از جنگ تحمیلی پنج دانش‌آموز مهرانی مجروح شدند.
«علی بیراوند» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: حوالی ساعت 17 عصر روز گذشته چند دانش‌آموز ‌منطقه “کنجانچم” شهرستان مرزی مهران بعد از پایان ساعت درسی مدرسه اقدام به بازی می‌کنند که مین عمل نکرده زمان جنگ تحمیلی در محل بازی آنها منفجر شده و موجب مجروح شدن 5 تن از آنها می‌شود.

وی با بیان اینکه با اطلاع از این حادثه بلافاصله با همراهی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان در محل حاضر شدیم و مسئله را بررسی کرده‌ایم، افزود: به سرعت مجروحین به بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام جهت مداوا انتقال داده شدند.

بیرانوند ادامه داد: حادثه دید‌گان در بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام بستری هستند و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان قول مساعد جهت رسیدگی و مداوا به صورت ویژه داده‌اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه به صورت ویژه و مستمر مداوای حادثه دیدگان را پیگیری می‌کنیم، خاطرنشان کرد: حادثه دیدگان بیشتر دچار سوختگی شده‌اند.

استان ایلام به علت داشتن 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و درگیری مستقیم با جنگ، یک میلیون و 700 هزار هکتار اراضی آلوده به مین و مواد منفجره دارد که بخشی از آن هنوز پاکسازی نشده است، بر اثر انفجار این مواد در ایام مختلف سال عده ای کشته شده یا دچار مجروحیت می شوند. منطقه کنجانچم قبلا پاگسازی شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *